Wynik badania MRI kręgosłupa
Witam serdecznie i proszę o konsultację.Po badaniu mri okazało się: lordoza lędźwiowa nieco spłycona.Poziome ustawienie kości krzyżowej.Obniżenie i odwodnienie krążka międzykręgowego L4-5.Centralna wypuklina krążka międzykręgowego L4-5 w niewielkim stopniu uciska orek opony twardej.Co to oznacza? Nadmieniam, że bardzo dokucza mi podrażnieniowa rwa barkowa obustronna oraz rwa kulszowa prawostronna.Mam okropne bóle w dole kręgosłupa,drętwienie i osłabienie kończyny prawej i ciągłe parcie na pęcher

KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Opisywane w badaniu zmiany mają dwojaki charakter. Jest to wynik zarówno choroby zwyrodnieniowej jak i zmian przeciążeniowych. Mogą one powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe, tj parestezje, drętwienia, ból, ucisk kończyn itp. W tej sytuacji warto zgłosić się do neurochirurga. Prawdopodobnie konieczny jest zabieg operacyjny, choć w pierwszej kolejności można wdrożyć rehabilitację.