Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 5 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wynik badania MRI kręgosłupa 24-latki

W badaniu mri stwierdzono : Lordoza lędzwiowa spłycona. kosc krzyzowo poziomo ustawiona. zmiany zwyrodnieniowe krazkow miedzykregowych L4-L5 i L5-S1 wyrazone obnizeniem sygnału w obrazach T2-zaleznych(odwodnienie krażków) Na poziomie L3-L4 widoczna jest niewielka wypuklina tylna prawoboczna krazka miedzykregowego, ktora modeluje worek oponowy, i miernie zweza prawy zachyłek boczny. na poziomie L4-L5 widoczna jest przepuklina dyskowa tylna centralna (protruzja ) ktora modeluje worek oponowy Na poziomie L5-S1 widoczna przepuklina dyskowa tylna cantralna lateralizujaca na strone prawa. (protruzja), ktora modeluje worek oponowy, zweza prawy otwor miedzykregowy i miernie zachyłek boczny z kompresja korzenia nerwowego w miejscu. guzki Schmorla. Stozek rdzenia bez zmian ogniskowych. prosze o odpowiedz co w takiech sytuacji mozna zrobic i czy konieczna jest operacja. dodam ze bol promieniuje do prawej nogi oraz problemy z poruszaniem sie.
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Bóle kręgosłupa

Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do neurochirurga. Opisywane zmiany mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe. Prawdopodobnie konieczna jest operacja, choć w pierwszej kolejności należy zastosować rehabilitację.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy