Wynik badania MRI kręgosłupa 24-latki
W badaniu mri stwierdzono : Lordoza lędzwiowa spłycona. kosc krzyzowo poziomo ustawiona. zmiany zwyrodnieniowe krazkow miedzykregowych L4-L5 i L5-S1 wyrazone obnizeniem sygnału w obrazach T2-zaleznych(odwodnienie krażków) Na poziomie L3-L4 widoczna jest niewielka wypuklina tylna prawoboczna krazka miedzykregowego, ktora modeluje worek oponowy, i miernie zweza prawy zachyłek boczny. na poziomie L4-L5 widoczna jest przepuklina dyskowa tylna centralna (protruzja ) ktora modeluje worek oponowy Na poziomie L5-S1 widoczna przepuklina dyskowa tylna cantralna lateralizujaca na strone prawa. (protruzja), ktora modeluje worek oponowy, zweza prawy otwor miedzykregowy i miernie zachyłek boczny z kompresja korzenia nerwowego w miejscu. guzki Schmorla. Stozek rdzenia bez zmian ogniskowych. prosze o odpowiedz co w takiech sytuacji mozna zrobic i czy konieczna jest operacja. dodam ze bol promieniuje do prawej nogi oraz problemy z poruszaniem sie.

KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do neurochirurga. Opisywane zmiany mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe. Prawdopodobnie konieczna jest operacja, choć w pierwszej kolejności należy zastosować rehabilitację.