Wynik badania MRI kręgosłupa i utrata czucia w rękach
Badanie MRI uwidoczniło wypukliny C3-C4-C5-C6 i C6-C7 ktore modelują brzuszną powierzchnię worka oponowego Osteofity tylnych krawędzi zmniejszają wymiar strzałkowy kanału kręgowego, osteofity tylno-bocznych krawędzi zmniejszają średnicę otworów między kręgowych.Zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze na krawędziach w/w krążków . Gorąco proszę o interpretację tego badania ponieważ mam skierowanie na operację.. Mam słabe ręcei krótkotrwałe zaniki czucia.

KOBIETA, 68 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do neurochirurga. Opisywane zmiany mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe. Myślę, że w tym momencie zabieg operacyjny jest konieczny.