Wynik badania na AMH a starania o dziecko

Witam,jakis czas temu robilam Badania na AMH-wynik to 4,70 . Mam 38 lat z mezem staramy sie o dziecko,,na te chwile nie moge skonsultowac wyniku z moim lekarzem,prosze o informacje,Pozdrawiam

Witam.
Na samym początku chciałabym zaznaczyć, że nic nie zastąpi porady lekarskiej dlatego proszę niezwłocznie zgłosić się do swojego ginekologa.

Wysoki (patologiczny) poziom AMH może nasunąć podejrzenie Zespołu Policystycznych Jajników, lecz potwierdzenie schorzenia może nastąpić tylko po wnikliwych badaniach hormonalnych. Syndrom ten między innymi objawia się skąpimy owulacjami lub ich brakiem, zaburza płodność kobiety, przez co zajście w ciążę może być utrudnione. Przypadek ten wymaga jednak ustalenia planu leczenia ze specjalistą.

Pozdrawiam.