Wynik badania na toksoplazmozę a wizyta u ginekologa

Witam, jestem w 12 tyg. ciąży i odebrałam właśnie wyniki toksoplazmozy. IgG 199, IgM 1,65 , czekam teraz na wynik awidności. Czy są to bardzo złe wyniki? Lekarz nic nie mówi, a następna wizyta dopiero za 2 tyg. Bardzo się boję o dziecko, może powinnam skonsultować to jak najszybciej z innym lekarzem?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Brak jednostek przy poziomie IgG i IgM utrudnia ocenę. Proszę porównac swoje wyniki z danymi zawartymi w tymLINKU. Przyjmując scenariusz gdy IgG (+), IgM (–) - oznacza to przebyte zakażenie, jeżeli IgG jest znacznie podwyższone, należy powtórzyć badanie po trzech tygodniach, jeżeli poziom jest taki sam, nie ma potrzeby dalszej kontroli, jeżeli następuję wzrost, należy rozpocząć leczenie. W tej sytuacji proponuję ponowienie badania.