Zapytaj lekarza

7 4 2 , 5 4 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wynik badania na uczulenie na jad pszczoły

Witam. Mam pytanie. Po ukąszeniu komarów i podobnych owadów robią mi się ogromne bąble wielkości pączka, które bardzo swędzą i czasem nawet bolą. Obawiam się,że mogę być uczulona również na jad pszczeli. Niestety nigdy mnie nie użądliła pszczoła. Robiłam ostatnio badania z krwi. To są moje wyniki: Badanie IgE sp Jad pszczoły, wynik <0.10, jednostka ku/l. Moje pytanie brzmi czy mogę być uczulona na ten jad? i co mogę zrobić jeśli okaże się że będę uczulona. Z góry dziękuję za pomoc.
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Alergia. Fakty i mity

Czy człowiek rodzi się z alergią? Czy można być uczulonym na nieszkodliwe wcześniej alergeny? Czy alergia to to samo, co nietolerancja pokarmowa? Zobacz popularne fakty i mity na temat alergii.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Nie wszystkie osoby reagują uczuleniem. To, czy u danej osoby wystąpią objawy uczulenia, zależy od obecności w organizmie przeciwciał dla składników tej substancji, czyli alergenów. Przeciwciała biorące udział w reakcjach uczuleniowych – swoiste IgE – mogą być skierowane przeciwko różnym alergenom. U Pani takowych brak.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy