Wynik badania nasienia a żylaki powrózka nasiennego

witam, proszę o analizę wyników męża: upłynnienie >60min. (norma: <60min.) objętość 3ml (norma >1,5ml) barwa mleczna Lepkość ZWIĘKSZONA PH 8,5 (norma >7,2) plemniki w 1ml 65 mln (norma >15mln) plemniki w ejakulacie 195mln ( norma >39) Ruch postępowy 55% ( norma od 32 %) Ruch całkowity 82% (norma od 32%) Brak ruchu 18% żywotność 85% ((norma powyżej 58%) Plemniki prawidłowe 6% (norma od 4%) Czy mogły mieć wpływ żylaki powrózka nasiennego III stopnia na badanie?Proszę o odpowiedź

Wiesław Mahaczek Urologia

witaj
upłynnienie>60 minut może utrudnić zapłodnienie, poza tym w normie, zylaki popwrózka nasiennego mają duży wpływ na jakość plemników
pozdrawiam