Wynik badania obciążenia glukozą w 25-tygodniu ciąży

Witam Wykonalam ostatnio badanie glukozy z obciazeniem 75g w 25 tygodniu ciazy. Glukoza na czczo 5.37 (norma 3.90-5.50) po godzinie 8.77 (11.10) po 2 godz. 6.22 (7.80) . Myslalam ze wynik jest w normie ale lekarz zabronil mi spozywac cukry zero slodyczy , herbata bez cukru tylko duzo owocow jesc. Mowil ze to szkodzi dziecku ze zbyt obciaza jego trzustke. I juz sama nie wiem co o tym myslec. Czy wynik jest az tak zly. Prosze o informacje. Pozdrawiam

Pozdrawiam,

Lekarz ma racje. Normy glikemii dla ciąży są inne. Ma Pani cukrzycę ciążowa, cukier na czczo jest za wysoki. Konieczna wizyta u diabetologa, dobranie kalorycznosci diety zależnie od Pani masy ciała, z ograniczeniem cukrów prostych, najlepiej 6-7 posiłków co ok 2,5-3 h, oraz kontrolowanie poziomu glikemii na glukometrze na czczo i 1 h po posiłkach. Pozdrawiam.