Zapytaj lekarza

1 , 0 3 0 , 5 4 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wynik badania ogólnego moczu u 6-miesięcznego dziecka

Witam, w badaniu ogólnym moczu syna (wiek 6 miesięcy) wyszedł pozytywny wynik dla azotynów, przy czym brak jest leukocytów (1-1) i białka. Ciężar właściwy na poziomie 1,005, obecność licznych bakterii w preparacie. Pozostałe parametry w normie. Syn jest w trakcie lekkiej infekcji górnych dróg oddechowych. Czy taki wynik może świadczyć o zakażeniu układu moczowego czy przyczyn można upatrywać w infekcji? Dodam, że rownolegle syn stał się bardzo niespokojny i pojawił się problem z jedzeniem.
MĘŻCZYZNA, 30 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

MaĹgorzata Panek
69 poziom zaufania

Obecność azotynów w moczu oraz licznych bakterii świadczy o zakażeniu układu moczowego. W takim przypadku może występować drażliwość, obniżenie apetytu i gorączka. Proszę zgłosić się z dzieckiem do lekarza pediatry, który wdroży odpowiednie leczenie przeciwbakteryjne.
Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy