Wynik badania osoby cierpiącej na bóle brzucha i jelit

Dobry wieczór. Co oznacza: PPJ test kompleksowy (ANA2 graniczny. Stwierdzono obecność przeciwciał przeciwjądrowych w mianie 1:160 dających na komórkach HEp-2 obraz świecenia ziarnisty. To wynik badania mojej 17 letniej córki, która cierpi na bóle brzucha i jelit.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. PPJ test kompleksowy (ANA2). Kompleksowa ocena przeciwciał przeciwjądrowych i przeciwcytoplazmatycznych ANA metodą IIF i DID w surowicy, przydatna w szczegółowej diagnostyce chorób autoimmunizacyjnych tkanki łącznej. Proszę zgłosić się do lekarza zlecającego badanie.