Wynik badania PET-CT u teściowej z rakiem niedrobnokomórkowym płuc

Witam. Tesciowa z rakiem niedrobnokomorkowym pluc,po lobektomii gornej prawej,po udarze rok temu. Otrzymalismy wynik badania pET-CT z ktorego wynika ze jest wznowa procesu rozrostowego ale tylko w klatce piersiowej. Cytuje wnioski " aktywne metabolicznie zmiany wezlow chlonnych w srodpiersiu, w bliznie pooperacyjnej i w oplucnej. W innych okolicach ciala bez aktywnych netabolicznie zmian typowych dla meta." Tesciowa miala 2 cykle chemii,ale odmowiona naswietlan,wlasnie po wyniku PET. Dlaczego???

Odmowa radioterapii może świadczyć o tym że są to zmiany odczynowe (zapalne) - wtedy brak wskazań do radioterapii..
W przypadku wznowy powinna być przeprowadzona radioterapia