Wynik badania po biopsji tarczycy

opis zmiany : . A - guz o mieszanym echu 37x24x42 mm w placie prawym tarczycy . B - guz o mieszanym echu 40x27x51mm wypelniajacy prawie caly plat plata lewego tarczycy . Wynik : . A - na tle obfitego koloidu pojedynczy plat i rozproszone tyreocyty o nieznacznie powiekszonych jadrach , liczne makrofagi . Obraz zmian degeneracyjnych .B - NA TLE KOLOidu grupy i rozproszone normotypowe tyreocyty . Obraz zmiany lagodnej . Tyle bylo napisane . Taki wynik otrzymała moja mama po biopsji tarczycy.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do endokrynologa oraz wykonać aktualizację badań hormonalnych tarczycy.

Szanowny Panie,
wynik biopsji nie wskazuje na nic niepokojącego, ale sądząc po obrazie USG należy się skontaktować z lekarzem specjalistą, który po zbadaniu oceni, czy są wskazania do leczenia operacyjnego.
Pozdrawiam
dr R. Anielski