Wynik badania po usunięciu guza na wargach sromowych

hej. mam pytanie: mianowicie jakieś 3 tyg temu miałam robiony zabieg usuwania guza przy wargach sromowych wyniki badan brzmią: drobny fragment (śr 3mm)wargi sromowej częściowo pokryty nabłonkiem paraepidermoidalnym z hiperkeratozą. Polypus planoepithelialis? taką dostałam odpowiedz na wyniki wycietego guza, co to oznacza??? czy mam sie martwic na zapas??? byla bym wdzieczna na odpowiedz. pozdrawiam

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Polip to zmiana łagodna. Może on jednak być początkiem poważniejszej choroby. Nie mniej jednak u Pani sytuacja wygląda nieco inaczej, gdyż zmiana została już usunięta. Z tym wynikiem należy skonsultować się z ginekologiem.Wymagana jest okresowa kontrola.

Taki wynik świadczy o łagodnej zmianie przerostowej nabłonka nadmiernie rogowaciejącego typu polipa płaskonabłonkowego. To miejscowe zwyrodnienie nabłonka warg sromowych. Nie ma powodu do niepokoju. Usunięcie takiej zmiany jest w pełni leczące. Oczywiście wynik powinien zostać zinterpretowany przez ginekologa prowadzącego.