Wynik badania polipa jelita grubego - Polypus hyperplasticus

odebrałem wynik badania polipy jelita grubego wynik Polypus hyperplasticus (M-72040) ,usunięto ich 7 szt ,przy jednym jest opis wstępnica-szary 0,6 cm,pozostałe opisy zawierają tylko miejsce pobrania i średnice.Bardzo proszę o informację jak to interpretować.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli zmiany zostały usunięte to dobrze gdyż stanowiły one ryzyko rozwoju nowotworu. Warto pamiętać, że w związku z wykryciem w/w konieczna jest okresowa kontrola kolonoskopowa.