Wynik badania poziomu dehydrogenazy mleczanowej, alfa-fetoproteiny i gonadotropiny kosmówkowej

interpretacja makrerów. witam, kompletnie się na tym nie znam, a lekarz zlecił mi wykonać "na wszelki wypadek" 3 markery. jeśli dobrze odczytuję wyniki to nie są one ok. otóż mam podane LDH- dehydrogenaza mleczanowa 157 IU/I, alfa-fetoproteina (AFP) 2,0 ng/ml, ginadotropina kosmówkowa 2,3 mlU/ml. co to oznacza?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Dwa pierwsze są w normie. Beta-hCG jest wyznacznikiem np ciąży i to warto wykluczyć.