Wynik badania poziomu hormonów u 44-latki, która od dwóch miesięcy nie miesiączkuje

Witam, mam 44 lata od ok. 6 m-cy zażywam Proverę w związku ze stwierdzoną endometriozą. Od 2 m-cy nie mam miesiączki. Lekarz zlecił mi zbadanie poziomu hormonów. Oto wyniki: TSH- 2.148, FSH- 62,04 mIU/ml, LH- 34,97 mIU/ml, Estradiol- <5,00 pg/ml, Prolaktyna- 12,73 ng/ml. Czy to już menopauza?

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Wyniki mogą wskazywać na okres okołomenopauzalny. Menopauzę będzie można stwierdzić, gdy krwawienie nie wróci przez 12 miesięcy. W celu dokładnej interpretacji wyników warto skonsultować się z ginekologiem, który odniesie je do Pani stanu zdrowia.