Wynik badania poziomu TSH a niedoczynność tarczycy

Witam, Odebrałam dzisiaj wyniki kriwi i okazało się, że mam TSH na poziomie 4.020 ulU/ml przy normie lab. 0.230-4.500, 9msc temu miałam również badania i wtedy poziom THS wyniósł 1.990 ulU/ml przy takich samych normach. Czym to może być spowodowane? Nie odczuwam 'typowych' dla niedoczynności tarczycy objawów...

Szanowna Pani,
należy przypuszczać, że być może rozwinie się u Pani niedoczynność. Taki poziom TSH nie daje żadnych objawów. Proszę zgłosić się do lekarza POZ lub skonsultować z endokrynologiem
Pozdrawiam
dr R.Anielski