Wynik badania prolaktyny u 29-latki

Czy wynik prolaktyny 324,4 mlU/l, oraz 60min po tabletce 6033 mlU/l jest prawidłowy? Dodam, że badanie krwi było wykonane w 14 dniu cyklu (cykle mam 30to dniowe, owulację zwykle w 18/19 dniu cyklu. Badania tarczycy są prawidłowe, progesteron (badany we wcześniejszym cyklu) również prawidłowy. k.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Norma prolaktyny: pierwsze badanie: 127 – 637 mlU/l, drugie badanie: nie więcej niż pięciokrotność pierwszego wyniku. Tak więc wynik nie jest prawidłowy. Konieczna konsultacja z endokrynologiem.