Wynik badania przełyku, żołądka i dwunastnicy

Dzień dobry, byłabym wdzięczna za interpretację badania wykonanego dzisiaj " przełyk widoczne ubytki pokryte włóknikiem o szerokości ok. 3 mm połączenie przełykowo-żołądkowe bez zmian. Opuszka przekrwiona obrzęknięta, kolanko i część druga dwunastnicy bez zmian. Odźwiernik drożny symetryczny. Żołądek podatny na insuflację, błona śluzowa trzonu, dna oraz antrum na całym obszarze niezmieniona, prawidłowa. Wpust luźny wpuklający się do przełyku. Test ureazowy dodatni. Diagnoza: zapalenie przełyku LA typ A, przepuklina wślizgowa rozworu przełykowego. Dziękuję.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Opisane powyżej zmiany mogą wpływać na odczuwanie nieprzyjemnych doznań z przewodu pokarmowego oraz zaburzeń trawienia. Wskazana jest konsultacja z gastrologiem oraz wdrożenie odpowiedniego leczenia.