Wynik badania rezonansem magnetycznym do interpretacji
w zakresie blaszek granicznych trzonów dolnego odcinka piersiowego oraz w zakresie gornej blaszki L4 sa drobne guzki Schmorla. Najbardziej rozległy delikantm sklinowaceniem przedniej czesci trzonu widoczny w zakresie dolnej płytki granicznej Th9. Drobne zmiany zwyrodneiniowe osteofityczne krawedzi dolnych trzonów piersiowych. Poza tym struktury kostne oraz wewnatrzkanałowe uwidocznionej części kregoslupa w badaniu MR obrazuja sie prawidlowo. Sygnał krążków miedzukregowych odcinka lędz, zach.

MĘŻCZYZNA, 32 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Opisywane w badaniu zmiany mają dwojaki charakter. Jest to wynik zarówno choroby zwyrodnieniowej jak i zmian przeciążeniowych. Mogą one powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe, tj parestezje, drętwienia, ból, ucisk kończyn itp. W tej sytuacji warto zgłosić się do neurochirurga. Prawdopodobnie konieczny jest zabieg operacyjny, choć w pierwszej kolejności można wdrożyć rehabilitację.