Wynik badania rezonansem magnetycznym kręgosłupa szyjnego 42-letniej kobiety
Kobieta 42 lata Wynik badania RM kręgosłupa szyjnego.Zmiany dehydratacyjne krążków m-k.Centralna,zbaczająca nieznacznie w lewo podwięzadłowa pjm C6/C7 z nieznacznym zwężeniem przedrdzeniowej rezerwy płynowej.W rdzeniu kręgowym na wys.C7-Th1 widoczny jest położony pośrodkowo linijny obszar o wysokim sygnale w obrazach T2-zal.,hipointensywny w obrazach T2-zal.,bez efektu masy-obraz sugeruje niewielką jamę syringomieliczną.Proszę o wyjaśnienie .

KOBIETA, 42 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon