Wynik badania rezonansu magnetycznego kręgosłupa lędźwiowego
Witam właśnie odebrałam wynik rezonansu magnetycznego. Badanie kręgosłupa lędźwiowego uwidoczniło: -bulging krążka międzykręgowego L4-L5 powodujący modelowanie worka oponowego - protuzję krążka międzykręgowego L5-S1 pośrodkową. Bardzo prosiłabym o wyjaśnienie mi co mi dolega. Pozdrawiam A.

KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon