Wynik badania RM kolana
Proszę wyjaśnić mi wyniki badania rm kolana: tendencja do wysokiego ustawienia rzepki, trzon i róg tylny łąkotki przyśrodkowej-niewielkie zmiany przeciążeniowe II stopnia.Wiązadło ACL o cechach drobnych zmian przeciążeniowych w części środkowej. Przyczep proksymalny więzadła LCL -zmiany przeciążeniowe bez przerwania ciągłości. Płyn w zachyłkach nadrzepkowych-wnioski:zmiany przeciążeniowe łąkotki przyśrodkowej i więzadła ACL bez cech ich rozdarcia.Czy to poważna choroba, jak ją się leczy?

MĘŻCZYZNA, 25 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Opis badania nie wskazuje na bardzo zaawansowane zmiany, mogące zagrażać funkcji kolana w przyszłości. Oczywiście na obecną chwilę zalecane jest odciążanie kolana oraz o ile to możliwe używanie stabilizatora. Warto także skonsultować się bezpośrednio z ortopedą.