Wynik badania RM kolana

Proszę wyjaśnić mi wyniki badania rm kolana: tendencja do wysokiego ustawienia rzepki, trzon i róg tylny łąkotki przyśrodkowej-niewielkie zmiany przeciążeniowe II stopnia.Wiązadło ACL o cechach drobnych zmian przeciążeniowych w części środkowej. Przyczep proksymalny więzadła LCL -zmiany przeciążeniowe bez przerwania ciągłości. Płyn w zachyłkach nadrzepkowych-wnioski:zmiany przeciążeniowe łąkotki przyśrodkowej i więzadła ACL bez cech ich rozdarcia.Czy to poważna choroba, jak ją się leczy?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Opis badania nie wskazuje na bardzo zaawansowane zmiany, mogące zagrażać funkcji kolana w przyszłości. Oczywiście na obecną chwilę zalecane jest odciążanie kolana oraz o ile to możliwe używanie stabilizatora. Warto także skonsultować się bezpośrednio z ortopedą.