Wynik badania RTG klatki piersiowej w przebiegu RZS

Witam , moja mama choruje na rzs od 17 lat teraz bierze metypred i lekarka zaleciła jej zrobienie RTG klatki piersiowej i wynik jest następujący drobne, bliznowate zmiany włóknisto -guzkowe w szczytach obu płuc . Po za tym miąższ płucnych bez zagęszczeń sylwetka sercowo naczyniowa prawidłowa jamy opłucne wolne . Czy to cos poważnego, postępująca jej choroba czy rak ?

Mogą być to zmiany w płucach w przebiegu RZS. Wskazane wykonanie tomografii komputerowej wysokiej rozdzielczości celem dokładniejszej oceny. Wskazana konsultacja z pulmonologiem