Wynik badania RTG kręgosłupa 55-latki do analizy

proszę o interpretacje wyniku:zdjęcie kręgosłupa ledzwiowego:niewielkie obnizenie wys,k-ml3-l4i l5-s1-podejrzenie dyskopatii.drobne zmainy o typiespondylosis deformans.esowata skolioza.aorta ze zwapnieniami w scianie,rtg.szyjnego;dyskretne obnizenie wysokości k-mc4-c5obraz radiologiczny sugeruje zmiany w przebiegu dyskopatii.niewielki zmiany spondylosis deformans i spondyloarthhrosis uncovertebralis.zniesienie fizjologiczne lordozy.ból szyji miedzy łopatkami dretwienie rak,bół łokcia n

Witam,
Bez znajomosci objawow klinicznych i badania pacjenta interpretacja wyniku badania rentgenowskiego jest bez sensu. To jest tylko badanie uzupelniajace, ktore ma przyniesc dodatkowe informacje. Najwazniejsze jest badanie pacjenta, historia i objawy.
Pozdrawiam.