Wynik badania RTG kręgosłupa 66-latki
wynik badania rtg Obniżona wysokość szpary międzytrzonowej L 1 L 2 L4/L5 i L5 /S1. prawostronna skolioza L/S .Wyrośla i dzioby kostne na krawędziach trzonów kręgosłupa lędźwiowego.proszę o radę do jakiego specjalisty powinnam się udać skierowanie na prześwietlenie otrzymam od lekarza rodzinnego. dziękuję

KOBIETA, 66 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon