Wynik badania RTG kręgosłupa a drętwienie rąk
Wynik badania RTG Kr. C Opis: Lewostronne skrzywienie Kręg. C. Wysokość trzonów kręgów prawidłowa, przestrzenie między kręgowe bez przewężeń. Czy to może mieć wpływ na drętwienie rąk i ból karku promieniujący do barku wszystko po lewej stronie?

KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon