Wynik badania RTG kręgosłupa a nasilający się ból
Witam. Badanie RTG Kręgosłupa L-SA-P boczne/ Oś kręgosłupa i lordoza w normie. Obnizona na całej długości tarcza L5-S1 z dyskretną sklerotyzacją blaszek granicznych trzonów. Wada pogranicza L-S o typie lumbalizacji kręgu s1(widoczna wąska tarcza s1-s2 i wydzielony lewy wyrostek poprzeczny s1) Pozatym bez zmian. Mineralizacja i struktura kostna w mormie. Proszę o pomoc. Ból się nasila. TK termin na Marzec 2015, Rehabailitacja luty 2015. Nie wiem co robić nie wiem gdzie sie udac.

KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Opisywane w badaniu zmiany mają dwojaki charakter. Jest to wynik zarówno choroby zwyrodnieniowej jak i zmian przeciążeniowych. Mogą one powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe, tj parestezje, drętwienia, ból, ucisk kończyn itp. W tej sytuacji warto zgłosić się do neurochirurga. Prawdopodobnie konieczny jest zabieg operacyjny, choć w pierwszej kolejności można wdrożyć rehabilitację.