Wynik badania RTG płuc 59-letniej osoby do analizy
Proszę o interpretację wyniku badania rtg: Podwójny zarys prawej kopuły przepony Drobne zwłóknienia u podstawy lewego płuca. Poza tym płuca i serce rtg bez zmian. Jamy opłucnowe wolne

KOBIETA, 59 LAT ponad rok temu
Magdalena StusiĹska
73 poziom zaufania
Podwójny zarys kopuły przepony po stronie prawej świadczy tylko o jej nadmiernym uwypukleniu i nie jest związane raczej z żadną patologią. Drobne zwłóknienia w tym wieku też nie są powodem do zmartwienia- wynik jest prawidłowy.