Wynik badania RTG płuc i zaciemnienie
w badaniu rtg płuc-w łuku 6 żebra jest silne wysycone zaciemnienie wielkości 4 mm-do różnicowania pomiędzy guzkiem w miąższu płuc i wysepką kostną. co to oznacza i czy jest grożne.

KOBIETA, 59 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. I tak i nie, jeżeli to wysepka kostna to jest to nadmierne zwapnienia w obrębie żebra, jeżeli to guzek należy ustalić czym on dokładnie jest. Guzek to zmiana nowotworowa, choć często ma charakter łagodny.