Wynik badania surowicy krwi w kierunku toksoplazmozy

Witam. mógłby ktoś pomóc w interpretacji: surowica krwi w kierunku toxpolazmozy: IgG:>650,0 IU/ml , IgM:0,82 CO.
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Gdy IgG jest dodatnie (+) a IgM jest ujemne (-) oznacza to, że wcześniej chorowałaś już na toksoplazmozę i obecnie jesteś odporna na wywołującego ją pierwotniaka. Jeśli IgG jest znacznie podwyższone wówczas również wskazane jest powtórzenie badań po 3 tygodniach. Gdy poziom przeciwciał będzie taki sam nie trzeba podejmować dalszego leczenia, ani po raz kolejny wykonywać badań.