Wynik badania tarczycy a wykluczenie choroby Hashimoto

Echostruktura płatów bocznych i cieśni tarczycy jest gruboziarnista , echogeniczność i perfuzja jej są obniżone. płaty boczne dolnymi biegunami nie schodzą zamostkowo, nie uciskają i nie przemieszczają tchawicy płat prawy; 4,45 cm*1,27 cm*1,53 cm obj 3,39 cm sześciennego płat lewy 4,21 cm*1,56 cm*1,79 cm obj. 5,76 cm sześciennego grubość cieśni do 0,3cm węzły chłonne szyjne nie są powiększone proszę wykluczyć chorobę Hashimoto

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Niestety na tej podstawie nie można wykluczyć autoimmuunologicznego zapalenia gruczołu tarczowego czyli choroby hashimoto.