Wynik badania tarczycy i torbielki koloidowe

Witam Tarczyca powiększona niejednorodna.Prawy płat obj.17ml (61x25x22) lewy płat 14ml(58x20x24) suma obj 31 ml.W obu płatach rozproszone torbielki koloidowe o śr do 3 mm. Na pograniczu lewego płata i cieśni izoechogeniczny guzek śr 8 mm o gładkich obrysach z otoczką dający dyskretne wzmocnienie fali akustycznej.. Obraz sugeruje łagodny guzek koloidowy.Dodam że wynik TSH pół roku temu był w granicach normy. Z góry dziękuję Monika

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby okresowo kontrolować poziom TSH i wykonywać usg gruczołu.