Wynik badania TK głowy 59-latki do analizy

Prosze o interpretyacje wynikow tomografiii komputerowej glowy wielonarzadowe badanie glowy bez kontrastu Nieostro ograniczone obszary hipodensyjne glowy wistocie bialej obu platow ciemieniowych co moze odpowiadac zmianom degeneracyjnym o niejasnej etiologii. Po zatym struktury mozgowe bez zmian zawartosc obu kątow mostowo mozdzkowych w tk jest prawidlowaCech swiezego krwawienia nie stwierdza sie Uklad komorowy nieposzerzony, bez cech ucisku i modelowania.

Badanie TK jest jedynie jedynie badaniem dodatkowym wykonanym z konkretnego powodu.
W każdym przypadku najważniejsze jest określenie zależności objawów klinicznych ze zmianami stwierdzanymi w konkretnym badaniu.
W celu ustalenia dalszego postępowania niezbędny jest wywiad i badanie przedmiotowe, które w tym wypadku powinien przeprowadzić neurolog.