Wynik badania TK kręgosłupa szyjnego
W wyniku badania TK kręgosłupa szyjnego napisano: U podstawy szyi po stronie prawej ku tyłowi od przyczepu mięśnia m.o.s obszar naip. tkankowy o przybliżonych wymiarach 3x2 cm - wskazane rozszerzenie diagnostyki. Chciałam zapytać co to oznacza i czy jest się czym niepokoić, czy może to być jakiś nowotwór? Bardzo dziękuję za odpowiedź - Danuta.

KOBIETA, 52 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. Nie wydaje się aby opisywany obszar tkankowy był skupiskiem tkanki nowotworowej. W tym momencie wskazana jest dokładniejsza diagnostyka np biopsja wspomnianej zmiany/obszaru. Dopiero na podstawie wyniku tego badania można wnioskować co do dalszego rokowania.