Wynik badania TK kręgosłupa szyjnego

W wyniku badania TK kręgosłupa szyjnego napisano: U podstawy szyi po stronie prawej ku tyłowi od przyczepu mięśnia m.o.s obszar naip. tkankowy o przybliżonych wymiarach 3x2 cm - wskazane rozszerzenie diagnostyki. Chciałam zapytać co to oznacza i czy jest się czym niepokoić, czy może to być jakiś nowotwór? Bardzo dziękuję za odpowiedź - Danuta.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie wydaje się aby opisywany obszar tkankowy był skupiskiem tkanki nowotworowej. W tym momencie wskazana jest dokładniejsza diagnostyka np biopsja wspomnianej zmiany/obszaru. Dopiero na podstawie wyniku tego badania można wnioskować co do dalszego rokowania.