Wynik badania TK śledziony do analizy

Proszę odpowiedzieć co oznacza opis TK: podprzeponowo w obrębie śledziony widoczna zmiana o gęstości ok 18jH zmiana o wym 91x74x63. Zmiana nie wzmacnia się po podaniu środka kontrastowego. Obraz CT odpowiada torbieli śledziony. poza tym wszystko w opisie jest ok.

Lek. Bartosz Małek

Szanowny Panie,
Zmiana może wskazywać na stan po urazie, zmianę wrodzoną itd. Wskazana jest konsultacja u lekarza prowadzącego.