Wynik badania TSH 1,8 a konieczność przyjmowania leku Euthyrox

DZien dobry robilam ostatnio badania tsh wynioslo 1,8 norma jest od 0,4- 4 od lat lekarka podaje mi leki euthyrox stwierdzajac u mnie nadczynnosc czy to prawidlowo? Wyniki zawsze wychodza w granicach 1,4-2,3

Marta Mielniczuk

Lek Euthyrox stosuje się w przypadku niedoczynności tarczycy. Jeśli stwierdzona zostanie niedoczynność tarczycy, lek należy przyjmować stale, jeśli wynik TSH podczas przyjmowania leku mieści się w normie oznacza to, że dobrana jest odpowiednia dawka leku.