Wynik badania USG Dopller żył kończyn dolnych

Witam.Wczoraj mialam robione badanie usg doppler zyl konczyn dolnych.Wynik jest .naczynia zylne bez zmian zakrzepowych, valsalvy nie stwierdzono niewydolnosci ukl.zastawkowego w zylach glebokich, ruchomosc oddechowa w zylach prawidlowa,ukl vsm vsp ukl vsp obuctronnien wydolny,ukl vsm obustronnie niewydolny refluks+++niewydolne perforatory nad kostkami przysrodkowymi, przeplyw w obwod. odcinkach tetnic piszczelowych prawidl, w tk miekkich obu podudzi nasilajace obwodowo obrzeki. Prosze o pomoc.

Witam serdecznie, można zaplanować wykonanie zabiegu - laserowego zamknięcia pni żył odpiszczelowych, który to zabieg umożliwi zmniejszenie stopnia niewydolności żylnej. nowoczesne metody małoinwazyjne pozwalają na jednoczasowe leczenie obu kończyn dolnych i w zasadzie nie wymagają zwolnienia z pracy po zabiegu. Pozdrawiam, dr n. med. Łukasz Szczygieł, specjalista angiolog