Wynik badania USG doppler moszny
Chciałbym zasięgnąć porady innego lekarza. Co oznacza wynik badania usg moszny z doplerem o treści: "Oba jądra położone w mosznie o równych zarysach, jednorodne echogenicznie, otoczone mierną ilością płynu. Najądrza niepowiększone, jednorodne echogenicznie. Po stronie lewej żyły powrózka nasiennego są nieco poszerzone, w czasie próby Valsalvy zaznacza się w nich wsteczny przepływ." Czy to trzeba operować? Strasznie obawiam się "pójścia pod nóź"...

MĘŻCZYZNA, 22 LAT ponad rok temu
Lek. Artur Jeliński Urolog
73 poziom zaufania
USG sugeruje obecnoisc zylakow powrozka nasiennego.Kwestia operacji jest brana pod uwage, .Uwaza sie ze zylak(ale nie wszyskie i u kazedgo pacienta) moga byc przyczyna obnizenia plodnosci Zeby cos wiecej powiedziec to tzeba pana zbadac. Proponuje porozmawiac z urologiem u ktorgo pan byl