Wynik badania USG jamy brzusznej u 33-latka
Bardzo proszę o interpretację wyniku USG jamy brzusznej: Wątroba prawidłowej wielkości,echogenicznie niejednorodna,Poj zmiana hiperechogeniczna,o śr 2,26 cm.bez przepływu wewnątrz zmiany oraz bez przepływu wokół zmiany.

MĘŻCZYZNA, 33 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Wynik ten powinien być interpretowany przez lekarza zlecajacego badanie.Termin hyperechogeniczny oznacza strukturę, która odbija ultradźwięki bardziej od zdrowej struktury anatomicznej i uwidacznia się w obrazie ultrasonograficznym jako jasny odcień. Może być to związane z procesem zwyrodnieniowym lub obecnością naczyniaka czy torbieli.