Wynik badania USG nerki

W badaniu USG napisano:"Podtorebkowo od strony bocznej nerki struktura płynowa,wielkości 1,3cm z silnym odbiciem echa na obwodzie0,4cm.Podobna od strony przyśrodkowej wielkości 1,6cm z nieregularnymi strukturami hyperechogenicznymi na długości 1cm.W nerce prawej szeroka częściowo położona ekstrarenarnie miedniczka o obj.9cm3" Co to oznacza i co powinnam robić dalej?Nadmieniam ,że od dawna boli mnie lewa nerka co lekarze interpretowali jako ból od kręgosłupa(na ktory sie lecze)

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do nefrologa. Prawdopodobnie jest to związane z obecnością torbieli.