Wynik badania USG nerki
W badaniu USG napisano:"Podtorebkowo od strony bocznej nerki struktura płynowa,wielkości 1,3cm z silnym odbiciem echa na obwodzie0,4cm.Podobna od strony przyśrodkowej wielkości 1,6cm z nieregularnymi strukturami hyperechogenicznymi na długości 1cm.W nerce prawej szeroka częściowo położona ekstrarenarnie miedniczka o obj.9cm3" Co to oznacza i co powinnam robić dalej?Nadmieniam ,że od dawna boli mnie lewa nerka co lekarze interpretowali jako ból od kręgosłupa(na ktory sie lecze)

KOBIETA, 50 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do nefrologa. Prawdopodobnie jest to związane z obecnością torbieli.