Wynik badania USG ślinianki przyusznej
Witam,bad.usg guz slinianki przyusznej lewej ok.22mm,w rzucie bieguna gornego wezel chlonny sr.ok.10mm,w tkankach miekkich szyi po stronie lewej sr.ok.11mm.Czy to moze byc rak?

KOBIETA, 61 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
98 poziom zaufania
Witam! Opisany w badaniu guz teoretycznie może być nowotworem. Tak naprawdę etiologia zmiany może być także zupełnie inna, w tym np. zapalna. Konieczna jest dalsza diagnostyka pod okiem specjalisty otolaryngologa. Proszę nie zwlekać z wizytą u specjalisty!
Szanowna Pani lekarz który ma wywiad badanie kliniczne oraz badania diagnostyczne w tym obrazowe moze odpowiedzieć na to pytanie