Wynik badania USG tarczycy u 42-latki

Witam,od 4 lat robie usg tarczycy, wykryto u mnie w prawym płacie na granicy z cieśnią małe hypoechogenne ognisko ok.4mm o gładkim obrysie i mieszanym unaczynieniu,wyniki tsh,ft3,ft4 w normie,to ognisko nie powiększa sie dlatego co roku kontoluje,mam pytanie czy ta zmiana może miec wpływ na tachkardię zatokową,która u mnie wystepuje własnie od około 4 lat?badania serca wyszły dobre,ale lekarze nie znają przyczyny moich nagłych skoków tętna.Proszę o odpowiedź.

Szanowna Pani,
stwierdzana zmiana ogniskowa (guzek) w tarczycy, przy prawidłowej czynności gruczołu, co potwierdzają wyniki badań nie ma żadnego wpływu na wystąpienie tachykardii. Należy więc zasięgnąć porady kardiologa, który ustali przyczynę tych zaburzeń.
Pozdrawiam
dr R.Anielski