Wynik beta hCG a nowotwór złośliwy

Zacznę od tego że jestem pielegniarką epidemiologiczną. Żona mojego brata -34 lata do soboty miała być w ciąży, w sobotę zaczeła krwawić, udali sie do szpitala,tam po badaniu USG lekarz miał podejrzenie o zaśniad groniasty. W nocy krwawienie się zwiększyło, do poniedziałku Ania nie była badana. W poniedziałek pobrano ponownie beta Hcg wynik 2,5 tys., gdzie w sobotę przy przyjęciu podobno był 24. Przy obchodzie nocnym, gdzie był obecny mój brat na pytanie jaki jest plan działania lekarz odpowiedział że wszystko zależy od poziomu beta Hcg, może to inwazyjny nowotwór i trzeba pomyśleć o chemioterapii lub usunięciu macicy. To dla nich , dla nas bardzo trudne, czy na podstawie beta Hcg można stwierdzić nowotwór złośliwy.

Małgorzata Panek

Czy nowotwór jest złośliwy można stwierdzić z pewnością na podstawie badania histopatologicznego.
Niektóre cechy w badaniu USG czy też poziom beta HCG pozwalają przypuszczać nt. charakteru nowotworu.
Proszę o szczegóły pytać lekarza prowadzącego.
Pozdrawiam