Wynik cytomegalii u 6-miesięcznego dziecka

witam ,mam szesciomiesieczna córeczke u której wynik cytomegalii igg jest dodatni ,a igm ujemny,co mam robic ,prosze o wytłumaczenie i rade.

Proszę pokazać wyniki badań lekarzowi pediatrze.

Natomiast fakt ,że badanie w kierunku cytomegalii w klasie IgG jest dodatnie wskazuje

na obecność przeciwciał również biernie przeniesionych od matki.Większość ludzi ma

kontakt z wirusem cytomegalii,bardzo rozpowszechnionym.

Na aktywny proces wskazuje frakcja IgM,która jest tu ujemna -wiec się nie martwimy.

Pozdrawiam