Wynik dodatni oznaczenia przeciwciał IgG przeciwko toksoplazmozie

Witam.
Podaję całość wyników badań, proszę o interpretacje: CMV (Cytomegalia) IgM 0. 387 COI ujemny COI Z.Ref.: ujemny : < 0.700 dodatni: > lub = 1.000 wątpliwy: 0.700 - 0.999 Toxoplasma gondii IgG 262.3 IU/ml dodatni IU/ml Z.Ref.: ujemny: < 1.0 dodatni: > lub = 30.0 wątpliwy: 1.0 - 30.0

Lek. Łukasz Kowalski

Droga Pani!

Wynik dodatni oznaczenia przeciwciał IgG przeciwko toksoplazmozie może wskazywać na przebytą infekcję tym pasożytem. Ważne jest by wiedzieć kiedy mniej więcej ona nastąpiła. Dlatego też konieczne będzie wykonanie powtórnego oznaczenia poziomu przeciwciał IgG za ok. 3 tygodnie. Warto też będzie wykonać oznaczenie przeciwciał IgM charakterystycznych dla ostrej fazy choroby.
Wynik IgG po trzech tygodniach taki sam lub niższy świadczyć będzie, że do zakażenia doszło ponad 6 tygodni temu. Jeśli wynik będzie większy oznaczać to będzie, że chorobę przeszła Pani niedawno lub ją aktualnie przechodzi i konieczne będzie swoiste leczenie antybiotykiem.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.