Wynik echa serca a tętniak i niedomykalność zastawki trójdzielnej

Mam 55 lat moje badanie ECHO serca chyba nie najlepsze. Lekarzw powiedział że mam tętniaka oraz niedomykalnośc zastawki trójdzielnej.W opisie nie ma(teętniak)Decyjza doktora (żeby mnie nie straszyć) jednak bardzo mnie to intryguje jak mam rozmawiać z kardiologiem czy przekazać treść rozmowy? Po zatym mam wypisane symbole u góry opisu , których znaczenia nie znam czy mogę prosić o wyjaśnienie? LVd-5,1cm LVs-2,5cm IVSd-09cmPWd-0,7cm La3,2cm Ao-2,8cm Wizytę u kardiologa mam 14.04.2015 co rob

Małgorzata Panek

Radziłabym przekazać wszystkie informacje kardiologowi.
Skróty użyte w opisie badania dotyczą pomiarów szerokości i długości komory lewej serca, średnicę zastawek aortalnej i mitralnej.
Proszę podczas konsultacji specjalistycznej pokazać kardiologowi wszystkie dotychczasowe wyniki badań serca.
Pozdrawiam