Wynik echokardiografii u 51-latki

Witam.Dziś moja mama 51lat była na badaniu echo serca. W wyniku można wyczytać: " wiotka centralna część przegrody międzyprzedsionkowej- tworzy tętniak o podstawie 1,5 cm- balotujący między praw. i lew. przedsionkiem na głębokość 1,2 cm.Na szczycie tętniaka przeciek z LA do RA szerokości 4-5 mm.Nie powoduje obciążenia jam prawego serca.Niewielka niedomykalność zastawki mitralnej, pozostałe zastawki bez zmian i cech dysfunkcji" Bardzo mnie ten wynik przestraszył. Jaki może byc przebieg leczenia?

Witam!
tetniak w przegrodzie miedzykomorowej brzmi groznie ,ale jest to scieńczenie sciany z niewielkim , nieistotnym dla serca przeciekiem . Prosż skonsultowac wynik z lekarzem prowadzacym , ktory w zaleznosci od stanu mamy i innych obciazen i schorzen zaproponuje dalsze postepowanie- mozna zaproponowac zamkniecie za pomoca tzw. zapinki , jest to zabieg inwazyjny , wykonywany w wysoko specjalistycznych ośrodkach w Polsce