Wynik EEG 14-letniego dziecka po omdleniu

Proszę o pomoc w interpretacji eeg 14 latka po utracie przytomności. Badanie wykonano w czuwaniu. Brak zróżnicowania przestrzennego zapisu, czynność bioelektryczna mózgu słabo wyrażona, w zapisie dominuje czynność betha o amplitudzie do 20 uV. Na tle niskonapięciowej czynności podstawowej w ok. czołowych i przedruchowej lewej występują okresowo krótkie serie fal wolnych theta 6 Hz, RZ nieobecna. FS I HV nie wpływa na zapis. Zapis niskonapięciowy ze zm. w ok. czołowych i przedruchowej lewej.

Piotr Jurczyk

Witam. Pytanie, czy utrata przytomności wystąpiła z drgawkami, jeśli tak, to czy wystąpiły od razu, czy poprzedzone byly jakimiś dziwnymi ruchami ciała? Albo czy takie ruchy występują same? Byłyby to objawy padaczki z okolicy ruchowej, a tylko w przypadku występowania objawów uznanie zmian w płatach czołowych za padaczkowe miałoby sens. Jeśli nie ma objawów takich jak bóle głowy, wymioty, nudności, nadmierna senność, to poprzestalbym na kontroli planowej. Pozdrawiam.