Zapytaj lekarza

7 4 0 , 7 2 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wynik EEG 14-letniego dziecka po omdleniu

Proszę o pomoc w interpretacji eeg 14 latka po utracie przytomności. Badanie wykonano w czuwaniu. Brak zróżnicowania przestrzennego zapisu, czynność bioelektryczna mózgu słabo wyrażona, w zapisie dominuje czynność betha o amplitudzie do 20 uV. Na tle niskonapięciowej czynności podstawowej w ok. czołowych i przedruchowej lewej występują okresowo krótkie serie fal wolnych theta 6 Hz, RZ nieobecna. FS I HV nie wpływa na zapis. Zapis niskonapięciowy ze zm. w ok. czołowych i przedruchowej lewej.
MĘŻCZYZNA, 15 LAT ponad rok temu

Agresja u dzieci autystycznych

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o agresji u dzieci autystycznych.

Piotr Jurczyk
44 poziom zaufania

Witam. Pytanie, czy utrata przytomności wystąpiła z drgawkami, jeśli tak, to czy wystąpiły od razu, czy poprzedzone byly jakimiś dziwnymi ruchami ciała? Albo czy takie ruchy występują same? Byłyby to objawy padaczki z okolicy ruchowej, a tylko w przypadku występowania objawów uznanie zmian w płatach czołowych za padaczkowe miałoby sens. Jeśli nie ma objawów takich jak bóle głowy, wymioty, nudności, nadmierna senność, to poprzestalbym na kontroli planowej. Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy