Wynik EEG a podejrzenie padaczki u dziecka

witam bardzo p[roszę o pomoc w odczytaniu wyników eeg głowy mojej córki neurolog twierdzi że to może być padaczka . oto opis badania ; zapis wykonano w czuwaniu .Rytm alfa symetryczny,regularny 8-9-10c/sek o ampl.do 110uV.R.Z.obecna.W czasie FS przy częstotliwości 10Hz zarejestrowano 2- krotnie w odprowadzeniach skroniowo-ciemieniowo-potylicznych obustronnie grupę fal ostrych i zesp.FO-FW o ampl.do 200uV.HV nie zmienia zapisu . Zapis ze zmianami zlokalizowanymi prowokowanymi FS.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Po pierwsze proszę pamiętać, że wynik EEG powinno się interpretować w oparciu o szczegółowe dane dotyczące pacjenta. Niestety w opisie nie ma zawartych żadnych informacji na temat Pani córki, jej objawów, itd. Mówiąc ogólnie występowanie fal ostrych oraz zespołu FW-FO (fala wolna - fala ostra) może świadczyć o padaczce. Sam wynik EEG nie pozwala jednak zdiagnozować padaczki. O szczegółach proszę zatem porozmawiać ze specjalistą neurologii dziecięcej.

Rozpoznanie padaczki opiera się na trzech zasadniczych elementach :klasyfikacji typu napadu i padaczki,diagnostyce różnicowej oraz ustaleniu przyczyny padaczki.
Przytoczony opis zapisu eeg ( najważniejszego badania w padaczce) jest nieprawidłowy.Dopiero jednak w łączności z obrazem klinicznym ( dokładna charakterystyka rodzaju padaczki) pozwala na podjecie ewentualnie dalszej pogłębionej diagnozy oraz rozpoczęcie leczenia przeciwpadaczkowego właściwym lekiem.
Pozdrawiam ciepło

A jakie są dokładnie objawy neurologiczne,jakie dolegliwości, Zasada jest taka, że nie leczymy zapisu ale chorego,decyduje stan kliniczny. Wiadomo, iż 30 procent zdrowej populacji ma nieprawidłowy zapis EEG . Proszę zachować spokój.